Datadog s ďalším veľmi silným kvartálom, akcie napriek tomu v poklese

Raketový rast spoločnosti Datadog neustáva ani pri makroekonomických problémoch, ocenenie akcií sa však stále javí draho.

0
332

Kvartálne výsledky

Spoločnosť Datadog zameraná na softvérovú analýzu a monitorovanie údajov včera reportovala svoje výsledky za prvý štvrťrok 2022. Firma potvrdila vynikajúce momentum a jej čísla s prehľadom prekonala očakávania Wall Street ako z hľadiska tržieb, tak z hľadiska zisku. Datadog v správe taktiež informoval o plánovanej akvizícií Hdiv Security. Akcie Datadog včera napriek výborným číslam klesli o -5,99 % na $111,87

Najdôležitejšie čísla

Výnosy: V prvom kvartáli 2022 Datadog zaznamenal výnosy vo výške $363,0 MIL., čo predstavuje medziročný nárast o +82,8 % a prekonanie analytických predpokladov, ktoré boli na úrovni $338,0 MIL.

xtb

Prevádzkový zisk / strata: Prevádzkový zisk spoločnosti stúpol oproti rovnakému obdobiu z predchádzajúceho roka z -$12,3 MIL. na $10,4 MIL. a prevádzková zisková marža sa zlepšila z -6,4 % na 2,9 %.

Čistý zisk / strata: Čistý zisk vzrástol z -$13,0 MIL na 9,7 MIL., resp. z -$0,04 na $0,03 na akciu. Upravený zisk (non-GAAP) dosiahol hodnotu $0,24 na akciu, zatiaľ čo analytici z Wall Street predpokladali zisk $0,11 na akciu.

Cashflow: Prevádzkový cash flow sa medziročne zvýšil o +185,4 %, z $51,7 mil. na $147,4 mil. a voľný cash flow o +192,1 %, z $44,5 MIL. na $129,9 MIL., resp. z $0,15 na $0,37 na akciu.

„Sme spokojní s našimi silnými výsledkami za prvý štvrťrok, s 83 % medziročným rastom tržieb a silnou ziskovosťou,“ povedal Olivier Pomel, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Datadog. „Naďalej vidíme, že zákazníci všetkých veľkostí a vo všetkých odvetviach napredujú na ceste digitálnej transformácie a migrácie do cloudu.“ Pomel dodal: „Spoločnosti sa čoraz viac spoliehajú na softvér a cloudové služby, aby zvýšili výnosy, konkurenčnú výhodu a pozitívne obchodné výsledky. Pomocou našej jednotnej, natívnej cloudovej, komplexnej platformy na monitorovanie a zabezpečenie môžu naši zákazníci porozumieť, spravovať a zvyšovať hodnotu z ich exponenciálne rastúceho cloudového prostredia.“

Zdroj obrázku: Datadog Investor Presentation

Najdôležitejšie novinky

Datadog sa pochválil rýchlym rastom naprieč všetkými ukazovateľmi, pričom poukázal na to, že rastie nielen zákaznícka základňa, ale že mnoho zákazníkov využíva stále väčšie množstvo firemných produktov. Celkový počet zákazníkov v prvom štvrťroku sa zvýšil o 30,2 % na zhruba 19 800, pričom až 2 250 zákazníkov generuje opakujúce sa ročné príjmy (ARR) presahujúce 100 tisíc dolárov. O 60 % viac ako pred rokom. Podiel spoločností využívajúcich 6 a viac produktov Datadogu vzrástol medziročne z 4 % na 12 %.

Pri oznámení výsledkov Datadog zároveň oznámil kúpu spoločnosti Hdiv Security, ktorá je popredným poskytovateľom softvéru na testovanie bezpečnosti. Pridanie schopností Hdiv Security do Cloud Security Platform firmy Datadog umožní komplexnejší prístup k bezpečnosti aplikácií. Transakcia podlieha zvyčajným podmienkam uzatvorenia vrátane regulačných schválení a očakáva sa, že bude uzavretá pred koncom 3. štvrťroka 2022.

Vedenie firmy zároveň prepokladá, že v druhom kvartáli 2022 dosiahne tržby v rozmedzí 376 až 380 miliónov dolárov a čistý zisk na upravenej báze (non-GAAP) $0,13 až $0,15 na akciu. Z hľadiska celého roka by sa mali príjmy zvýšiť na 1,60 až 1,62 miliardy dolárov a upravený čistý zisk na $0,70 až $0,77 na akciu.

Akcie Datadog


Akcie Datadog včera napriek výborným číslam klesli o -5,99 % na $111,87, ale za posledných 12 mesiacov vzrástli o +45,8 %, čím jednoznačne prevyšujú výkon širšieho trhu. Akcie firmy sa aktuálne obchodujú za 34,4 násobok tržieb na akciu (P/S) a 141,6 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF).

Ďalšie kvartálne výsledky z tejto sezóny:

Fortinet naďalej ťaží z rastúcich výdavkov na kybernetickú bezpečnosť
Airbnb je z pandémie vonku s ďalším rekordným štvrťrokom, navyše signalizuje silné leto
AMD bez problémov prekonalo analytické predpoklady so 71% rastom tržieb
Apple napriek pokračujúcim dodávateľským problémom zvyšuje dividendu
Akcie Teladoc sa prepadávajú o 42% po znížení výhľadu zisku a odpísania strát z akvizície
Akcie Meta stúpajú o 19% po tom, čo sa firma vrátila k rastu počtu používateľov
Akcie Spotify opäť prerážajú ročné minimum a to aj napriek zisku a rastu tržieb o 24%
Visa opäť potvrdila odolnosť voči korekciám a jej akcie stúpajú o 5%
PepsiCo v prvom štvrťroku so silným organickým rastom
Akcie Google v poklese kvôli nižšiemu zisku ako sa očakávalo a slabému rastu YouTube
Mnoho ďalších v krátkych správach, na FB & IG

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno