Crowdstrike dokončil akvizíciu za takmer 400 mil. dolárov

0
400

Crowdstrike

Crowdstrike je jedna z popredných spoločností v oblasti kyberbezpečnosti, ktorá chráni zákazníkov pred kybernetickými hrozbami. Hoci bola založená iba v roku 2011, dnes jej služby a produkty využíva až 44 firiem zo zoznamu Fortune 100, 9 z 20 najväčších amerických bánk, 5 z 10 najväčších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a 7 z 10 popredných energetických podnikov.

Akvizícia Humio

V polovici februára manažment informoval, že kúpi spoločnosť Humio za takmer 400 mil. USD. a včera boli poskytnuté informácie, že akvizícia úspešne prebehla. Platforma Humio na správu protokolov, ktorá bola založená v roku 2016 a dnes je poprednou platformou pre správu cloudových protokolov výkonu, ktorá zákazníkom umožňuje zaznamenávať všetko a odpovedať na čokoľvek v reálnom čase. Vďaka modernej architektúre spoločnosti Humio bez indexov je skúmanie a vyšetrovanie všetkých údajov neuveriteľne rýchle, a to aj vo veľkom rozsahu.

Akvizícia spoločnosť stála cca 352 mil. USD v hotovosti a 40 mil. USD v akciách a opciách. Generálny riaditeľ kúpeného podniku, George Kurtz sa k akvizícií vyjadril nasledovne: „Humio zvýši schopnosť Crowdstrike riešiť problémy zákazníkov v reálnom svete pomocou svojej cloudovej platformy pridaním používania bezindexových dát a analytických schopností pre údaje z prvej ako aj tretej strany. Naše schopnosti ohľadom XDR (rozšírená detekcia a odozva) definujú priemyselný štandard pre moderné XDR.“

xtb
Akcie Crowdstrike
Platforma Falcon, zdroj obrázku: SeekingAlpha

Obe spoločnosti zdieľajú víziu, že kontextové dáta môžu pomôcť vyriešiť kritické firemné problémy naprieč kybernetickou bezpečnosťou aj mimo nej.

Akcie Crowdstrike

Trh kybernetickej bezpečnosti by mal v budúcich rokoch rýchlo rásť a tento rast by mal ešte viac akcelerovať aktuálny presun firiem smerom k digitalizácií. Adresný trh spoločnosti Crowdstrike by mal v budúcom roku dosiahnuť výšku 32 mil. USD. Potenciál firmy nenecháva chladných investorov z Wall Street a tí poslali akcie Crowdstrike prudko nahor prakticky ihneď po vstupe na burzu v lete 2019.


Následne prišiel prepad o viac ako 50% z dôvodu koronakrízy a odvtedy sa tešia akcie Crowdstrike výbornej jazde, keď v priebehu jedného roka vzrástli viac ako päťnásobne, konkrétne o 462%.

Ďalšie novinky

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno