Aktivistický investor Carl Icahn má záujem dostať sa do sveta kryptomien „veľkým spôsobom“, môže vraj vložiť viac ako 1 miliardu dolárov do alternatívnej meny. Icahn síce zatiaľ nekúpil žiadnu kryptomenu, ale známy investor v rozhovore pre Bloomberg TV uviedol, že študuje bitcoin, ethereum a krypto sektor ako celok, aby určil, kde sú príležitosti. Dodal, že alternatívne meny si získavajú popularitu ako prirodzený prejav inflácie v ekonomike.

Kto je Carl Icahn ?

Carl Icahn Celian, sa narodil 16 februára 1936 a je americký podnikateľom. je zakladateľom a majoritným akcionárom Icahn Enterprises, diverzifikovanej holdingovej spoločnosti konglomerátu so sídlom v New Yorku, predtým známej ako American Real Estate Partners. Tiež je predsedom spoločnosti Federal-Mogul, amerického výrobcu a dodávateľa komponentov hnacieho ústrojenstva a bezpečnostných produktov vozidiel. Zaradili sme ho zároveňdo nášho rebríčka 10 najlepších investorov všetkých čias.

Carl Icahn sa možno chystá nakúpiť kryptomeny.
Carl Icahn. Zdroj: BTCmanager

Vstúpi do sveta Kryptomien ?

Akákoľvek kritika kryptomeny, ktorá nemá žiadnu podkladovú hodnotu, je „trochu nesprávna“, uviedol Icahn.

„Aká je hodnota dolára?“ Jedinou hodnotou dolára je to, že ho môžete použiť na platenie daní, “uviedol. „Pozerám sa na celý podnik a na to, ako by som sa doň mohol zapojiť.“

Icahn tiež uviedol, že je presvedčený, že ľudia sa pozerajú na alternatívne meny, pretože s časťami akciového trhu sa obchoduje za „smiešne ceny“. Odvolával sa nielen na tie, ktoré sú poháňané nahor, ako takzvané mémové akcie, ale aj na určité stratégie, ktoré ponúkajú správcovia peňazí.

„Nemyslím si, že Reddit a Robinhood a títo chlapci sú nevyhnutne zlí, myslím si, že slúžia svojmu účelu,“ povedal Icahn. „Peniaze sa vracajú späť do spoločností. Niektoré z týchto spoločností môžu byť v poriadku, ale u mnohých z nich je riziko a výnos absurdné.“

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb
Predchádzajúci článokNvidia nepoľavuje, rast ťahá najmä segment hier a dátových centier
Ďalší článokLegendárny investor Bruce Greenwald: “Nie je šanca, aby Tesla dominovala v ďalších 20 rokoch„
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno