Budú akcie Box predané a stiahnuté z burzy alebo ich zachráni digitálne podpisovanie?

Manažment spoločnosti by mohol zvažovať predaj, čo by to znamenalo pre akcionárov?

0
371

Nespokojnosť akcionárov

Spoločnosti Box sme sa venovali v našom článku Analýza akcie Box – technologický líder mimo radarov Wall Street. V analýze sme poukazovali na to, že akcie tejto firmy sa v tom čase obchodovali za vzácne nízke ceny z hľadiska hodnotových ukazovateľov v porovnaní s ostatnými technologickými akciami. Odvtedy, však akcie Box vzrástli o cca +30% aj napriek tomu, že technologický sektor zažíva korekciu.

Medzitým sa objavili v súvislosti s podnikom, ktorý sídli v Kalifornii viacero dôležitých noviniek. Jednou z nich je, že skupina Starboard, ktorá je jedným z najväčších akcionárov Boxu vyzvalo manažment, aby začal robiť kroky k navýšeniu hodnoty pre investorov. Predstavitelia Starboard vyjadrili sklamanie nad tým, že firma počas pandémie nedokázala viac zúročiť trend homeofficu a digitalizácie na vyšší rast ako sa to podarilo mnohým iným podnikom na trhu. Akciové trhy zareagovali pozitívne na túto výzvu a tá bola jedným z hlavných dôvodov rastu akcií za uplynulý mesiac a pol.

Možný predaj

Pred pár dňami informovala agentúra Reuters, že vedenie spoločnosti rokuje o možnom predaji firmy s viacerými záujemcami, ktorý by ju mohli stiahnuť do súkromnej sféry. Zdroje Reuters, avšak poznamenali, že nič nie je isté a samotný Box tieto špekulácie odmietol komentovať.

xtb

Táto správa poslala akcie Boxu vyššie o ďalších +17% až na cenu $26,47, keďže ako to býva zvykom pri akvizíciách firiem, spoločnosti, ktoré sú terčom akvizície sa kupujú s výrazne vyššou cenou ako je tá aktuálna a preto by aktuálni akcionári mohli na transakcii slušne zarobiť. Analytik spoločnosti DA Davidson, Rishi Jaluria uviedol, že spoločnosť Box môže pri predaji získať viac ako 34 dolárov za akciu.

Rozšírenie podnikania o Box Sign

Firma ponúka inovatívnu cloudovú platformu na zdieľanie súborov, cloudové úložisko a cloudové zálohovanie. Jednoducho povedané, aplikácia Box umožňuje archivovať, zdieľať, sťahovať či upravovať obsah rôzneho typu – poznámky, obrázky, videá, atď. Pričom prístup k svojmu úložisku a jeho obsahu máte vďaka cloudu z hocijakého miesta a zariadenia.

Platforma je aktuálne dostupná v 24 jazykoch a využíva ju viac ako 97 tisíc spoločností z celého sveta. Celkový počet používateľov je 70,6 milióna, avšak iba 19% zákazníkov je platiacich, čo podniku dáva významné možnosti monetizovať svoje služby do budúcnosti.

Manažment pri zverejnení posledných kvartálnych výsledkov taktiež oznámil zámer ponúknuť používateľom svojej platformy epodpis dokumentov. Digitálne podpisovanie dokumentov je aktuálne žiadanou komoditou a v budúcich rokoch by malo byť horúcim trendom. V súvislosti s týmto plánom Box kúpil európsku spoločnosť SignRequest a otvoril pobočku v Poľsku.

Box Sign
Zdroj obrázku: Box.com

Očakáva sa, že služba Box Sign bude zahrnutá do obchodných a podnikových plánov spoločnosti Box, čo zákazníkom umožní modernizovať spôsob ich práce a digitalizovať dôležité procesy. Práve táto služba by mohla byť odpoveďou na kritikou zo strany Starboard a mohla by nakopnúť firmu k rýchlejšiemu rastu.

Aaron Levie, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti sa ohľadom funkcie digitálneho podpisovania vyjadril nasledovne: „Za posledných niekoľko rokov budujeme popredný cloudovú platformu, ktorá umožňuje niektorým z najväčších organizácií na svete zabezpečiť, spravovať a spolupracovať na svojich cenných informáciách. Pridanie elektronického podpisu pomocou aplikácie Box Sign rozširuje našu víziu cloudu obsahu a pomáha našim zákazníkom urýchliť ich digitálnu transformáciu. “


Aktuálne sa akcie Box obchodujú za $23,37 na akciu.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno