Kvartálne výsledky

Spoločnosť Warner Bros Discovery, ktorá debutovala na burze v predchádzajúcom roku, vo štvrtok zverejnila svoje štvrťročné výsledky, ktoré ale investorov sklamali. Príjmy z reklamy sa v poslednom kvartáli znížili o 17 %. Streamingová služba firmy HBO Max nedokázala odhady poraziť odhady v počte predplatiteľov.

Ich počet sa zvýšil iba o 1,1 milióna a to aj napriek tomu, že počas 3 mesiacov debutovali 2 populárne série „Biely Lotos“ a „House of Dragons„. Celkový počet predplatiteľov dosiahol 96,1 milióna. Tržby v poslednom štvrťroku 2022 dosiahli 11,01 miliardy USD, zatiaľ čo analytici očakávali 11,23 miliardy USD. Čistá strata dosiahla 2,1 miliardy USD, resp. 0,86 USD na akciu, čo je taktiež horší výsledok ako sa očakával.

„Rok 2023 bude rokom WarnerBros. Discovery“

Generálny riaditeľ spoločnosti David Zaslav pri ohlasovaní slabších výsledkov sľúbil, že rok 2023 bude rokom WBD . Mediálny gigant, ktorý vlastní aj viaceré známe televízne stanice ako CNN alebo Eurosport, sa v nasledujúcich 2 rokoch plánuje v rámci reštrukturalizácie zamerať na úsporu nákladov vo výške 4 miliárd USD.

Warner Bros. Discovery značky HBO, HBO Max, DC, Game of Thrones, Big Bang Theory, Priatelia
Portfólio značiek a franšíz spoločnosti Warner Bros. Discovery, zdroj obrázku: Warner Bros. Discovery

Zaslav zdôraznil, že firma má na čom stavať. Podnik vlastní populárne franšízy ako „Big Bang Theory“, „Sex v meste“, „Priatelia“, „Game of Thrones“ a mnoho ďalších. V súčasnosti zažíva na HBO Max veľký úspech séria „The Last of Us“, ale na herných konzolách hra „Hogwarts Legacy“ zo sveta Harryho Pottera. Spoločnsoť predala za prvé 2 týždne 12 miliónov kusov hier, vďaka ktorým vygenerovala príjmy 850 miliónov USD.

image 18

V roku 2023 sa chce WBD zamerať na svet DC, ktorý pozostáva z príbehov o superhrdinoch a je hlavným konkuretom Marvelu od spoločnosti Walt Disney. CEO konkrétne odkazoval na nových filmoch „Superman“, „Batman“ a „Flash“. Oznámil taktiež novú dohodu o viacerých filmoch zo sveta „Pána prsteňov“. Práve filmové štúdio New Line Cinema od Warner Bros. stojí za veľmi úspešnými filmami podľa knižnej predlohy J.R.R. Tolkiena, ktoré patria medzi najúspešnejšie v histórií kinematografie.

Pôvodné tri filmy Pán prsteňov, ktoré boli vydané v rokoch 2001 až 2003, boli obrovskými remízami v pokladni a získali celkom 17 ocenení akadémie. Po režírovaní novozélandského režiséra Petera Jacksona nasledovali trilógiu ďalšími tromi filmami založenými na knihách „The Hobbit“. Podľa Warner Bros. Discovery v kombinácii 6 filmov získalo takmer 6 miliárd USD v tržbách na celom svete. Jackson by mal byť súčasťou nových filmov aj tentoraz.

Nový obsah od franšíz s veľkým množstvom fanúšikov by mohol prilákať nových predplatiteľov streamovacích služieb WBD a firma by tak mohla vyzvať Netlflix a Disney+. Neohrozených lídrov na trhu streamovacích platforiem, ktorí mali ku koncu roku 2022 až 231, resp. 164 miliónov predplatiteľov.

streaming
*Údaje služieb HBO Max, Hulu a Peackok sú len za USA

Analytici sú optimistickí

Analytička Needham Laura Martin vo svojej poznámke klientov v piatok pochválila strategické smerovanie načrtnuté generálnym riaditeľom spoločnosti WBD založené na franšízach, streamovacích službách a rozšírení ziskových marží. Zároveň porovnala akcie WBD s akciami Walt Disney, kde za jednu z hlavných výhod WBD označila, že videohry majú vyššiu návratnosť ako zábavné parky Disneyland a navyše sa zameriavajú na mladších zákazníkov.

„Dve kľúčové výhody WBD, ako to vidíme, sú: a) hlbšie zníženie nákladov v dôsledku predchádzajúceho vlastníctva spoločnosti AT&T; a b) vlastníctvo videohier, nie parkov, ktoré majú vyššiu ROICS a zameriavajú sa na mladších spotrebiteľov.“ Analytička hodnotí akcie WBD neutrálnym ratingom s cenovým cieľom na úrovni 15,73 USD na akciu.

Analytik MacQuire Tim Nollen súhlasil s Laurou Martin a tvrdí, že ťažké mesiace spojené s minuloročnou fúziou má spoločnosť za sebou a hoci firma čelí ťažkému makroekonomickému prostrediu, „prijaté rozhodnutia začínajú mať ekonomický zmysel“. Nollen si udržal svoje hodnotenie OUTPERFORM, ale zvýšil svoj cenový cieľ o 10 % na 22 USD za akciu.

Akcie WarnerBros. Discovery


Akcie WarnerBros. Discovery si od začiatku roka pripísali už +64 % na 15,55 USD na akciu. V súčasnosti sa akcie firmy obchodujú za 8,6 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 7,2 násobok EV/ETBIDA.

Ďalšie štvrťročné výsledky z tejto kvartálnej sezóny:

Alibaba tlačí na pokles nákladov, pretože rast príjmov zostáva nízky
Akcie Airbnb vzrástli v tomto roku už o 57 %, firma ťaží zo silného dopytu po cestovaní
Krok vedľa s Kanye Westom výjde Adidas veľmi draho, akcionárov už vyšiel
Medzinárodný obchod spomaľuje, hlási Maersk, ktorý očakáva štvornásobný pokles zisku
Zuckerberg avizuje rok efektivity a ohlasuje buyback za 40 miliárd USD, akcie Meta stúpajú o 20 %
Výsledky spoločností LVMH a H&M ukázali, že luxus môže prečkať krízy lepšie
SAP plánuje predať podiel v Qualtrics a zrušiť 3 000 pracovných miest
Akcie Tesly stúpajú o 5% po prekonaní analytických očakávaní, Musk upokojuje investorov
Procter & Gamble stratí kvôli silnému USD a inflácii 3,7 miliardy USD (VIDEO)
Netflix pridáva výrazne viac predplatiteľov ako čakal, akcie rastú o 7 % (VIDEO)
Ďalšie výsledky možno nájsť v našich krátkych správach a na sociálnych sieťach

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
Predchádzajúci článokDomino´s Pizza s najväčším poklesom v histórií, zákazníkom sa vyššie ceny nepáčia
Ďalší článokAMD a Nvidia budú ťažiť z nástupu umelej inteligencie, Intel sa trápi
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno