Stremovacia vojna

Len včera vedenie AT&T oficiálne oznámilo, že sa chystá oddeliť svoju dcérsku firmu WarnerMedia, pod ktorú patrí napríklad filmové štúdio WarnerBros či sieť HBO a následne zlúčiť ju so spoločnosťou Discovery s cieľom vytvoriť streamovacieho súpera pre služby Netflix a Disney+.

Dnes sa objavili na trhu ďalšie možné konsolidácie v rámci mediálneho biznisu, keď podľa agentúry Bloomberg spoločnosť najbohatšieho človeka na svete, Jeffa Bezosa, Amazon rokuje o získaní slávneho filmového štúdia Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) s takmer 100 ročnou históriou.

Legendárna hollywoodska spoločnosť, ktorá stojí za sériou Jamesa Bonda či filmov ako Zrodila sa hviezda, Hobbit, Mlčanie jahniat, Rocky Balboa, Hviezdna brána, Ružový panter či Tomb Raider, by významne pomohla streamovacej službe Amazon Prime Video v boji s väčšími konkurenčnými platformami. Ak by Amazon naozaj chcel získať štúdio MGM, musel by si pripraviť zhruba 9 miliárd dolárov.

MGM sa už dlhší čas považuje za cieľ možného prevzatia zo strany väčších podnikov, avšak nikdy sa predaj nepodarilo úspešne uzavrieť. V minulom roku si firma údajne najala poradcov na získavanie ponúk s cieľom zužitkovať šírenie streamovacích služieb, pričom manažment mal rokovať taktiež s konkurentmi Amazonu – s firmami Apple a Netflix.

Na akciovej burze nastal v súvislosti s možnou akvizíciou aj mierny zmätok, keďže špekulanti v dôsledku správy nakúpili akcie spoločnosti MGM Resort a ich cena sa zvýšila počas dňa až o +5,8%, avšak MGM Resorts nie je súčasťou Metro-Goldwyn-Mayer.

Ďalšie novinky

xtb
xtb
ZDROJBloomberg
Predchádzajúci článokWarren Buffet sa vo veľkom zbavoval viacerých akcií a nakúpil jedine akcie Aon
Ďalší článokM. Burry a jeho druhý „Big Short“ smeruje proti Tesle
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno