Akciový index S&P 500 sa rozšíri o spoločnosť Enphase Energy

Populárny americký akciový index S&P 500 bude mať v rámci svojich podkladových aktív akcie novej spoločnosti Enphase Energy, ktorá v ňom nahradí akcie Tiffany & Co.

0
537

Táto informácia bola poskytnutá prevádzkovateľmi akciového indexu v stredu. Enphase Energy nahradí v indexe luxusnú americkú značku značku Tiffany, ktorú kúpila európsky luxusný gigant Louis Vuitton Moet Hennessey.

Spoločnosť Enphase Energy dodáva energetické technológie pre rozrastajúci sa solárny priemysel. Firma konkrétne vyvíja, vyrába a predáva energetické riešenia pre domácnosti, ktoré spájajú výrobu elektrickej energie zo solárnych panelov, skladovanie energie a kompelxnú správu na jednej platforme.

Táto energetická spoločnosť nie je pre index Standard & Poor´s nie je úplne nová, keďže jej akcie doteraz boli komponentom indexu S&P MidCap 400. Tento index sa skladá zo 400 veľkosťou stredne kapitalizovaných firiem. V tomto indexe pozíciu Enphase Energy obsadí Capri Holdings, módna spoločnosť založená známym americkým dizajnérom Michaelom Korsom.

xtb

Nedávno sa akciový index S&P 500 rozšíril taktiež o Teslu. Ako sme spomínali v ďalšom článku, v ktorom sme informovali o vstupe spoločností Peloton a Atlassian do idnexu Nasdaq 100, zaradenie alebo vyradenie spoločností z indexu nemá priamy vplyv na podnikanie či princípy spoločnosti, avšak má relatívne významný vplyv na cenu akcií a to z viacerých dôvodov. Jeden z nich je, že mnoho investorov či fondov sa zameriava vyslovene na nákup indexov či ETF, ktoré sa z časti skladajú z podkladového aktíva (akcie). Taktiež je to otázka prestíže a firma, ktorej akcie sú súčasťou najvýznamnejších indexov na svete sú spravidla investorom viac známe.


Na túto novinku zareagovali akcie Enphase Energy pozitívne a ukončili tak rok extrémnym nárastom cien akcií na úrovni 571,53%.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno