Akcie Snap po 27% prepade atakujú svoje historické dno, firma ohlásila buyback

Rast príjmov spoločnosti Snap v 3. stvrťroku 2022 bol vôbec najpomalší od vstupu na burzu pred 5 rokmi, keď inzerenti znížili výdavky v čase rastúcej inflácie a vojny na Ukrajine. Ide o negatívny signál aj pre ďalšie firmy, ktoré generujú príjmy z reklamy ako Google, Meta Platforms alebo Pinterest.

0
124

Kvartálne výsledky

Kvartálna sezóna je v plnom prúde a ďalšou významnou spoločnosťou, ktorá zverejnila svoje štvrťročné výsledky bola spoločnosť Snap, ktorá prevádzkuje svetoznámu sociálnu sieť Snapchat. Výsledky dopadli katastrofálne. Firma naplno pociťuje ekonomické spomaľovanie a nižšie výdavky podnikov na reklamu. Rast tržieb spomalil na jednociferné tempo a tesne minul odhady analytikov a to aj napriek tomu, že počet nových používateľov prevýšil prognózy Wall Street. Akcie Snap v reakcii na včerajšie výsledky v rozšírenom obchodovaní klesajú o -27,06 % na cene $7,87.

Najdôležitejšie čísla

Počet používateľov: Počet denných používateľov sociálnej siete Snapchat sa medziročne zvýšil o +19 % na 363 MIL.

xtb

Výnosy: V treťom kvartáli roku 2022 Snap zaznamenal tržby vo výške $1,13 MLD, čo predstavuje medziročný nárast o +6 %, Analytici prognózovali tržby na úrovni $1,14 MLD.

Prevádzkový zisk / strata: Prevádzková strata spoločnosti sa oproti minulému roku znížila o -141 % z -$180,8 MIL na -$435,2 MIL.

Čistý zisk / strata: Čistá strata vzrástla o -400 % z -$72,0 MIL na -$359,5 MIL, resp. z $-0,05 na -$0,22 na akciu. Upravený zisk (non-GAAP) dosiahol hodnotu $0,08 na akciu, čo je menej ako zisk $0,17 na akciu pred rokom.

Cashflow: Voľný cashflow medziročne klesol o -65 % z $51,7 MIL na $18,1 MIL.

„V tomto štvrťroku sme podnikli kroky na ďalšie zameranie nášho podnikania na tri strategické priority: rast našej komunity a prehĺbenie ich zapojenia do našich produktov, opätovné zrýchlenie a diverzifikácia rastu našich výnosov a investície do rozšírenej reality,“ povedal generálny riaditeľ Evan Spiegel. „Nárast našej komunity dosiahol 363 miliónov aktívnych používateľov denne, čo predstavuje medziročný nárast o 19 %. To naďalej rozširuje našu dlhodobú príležitosť, keď sa pohybujeme v tomto nestálom makroekonomickom prostredí.“

Najdôležitejšie novinky

Rast príjmov spoločnosti Snap v treťom stvrťroku 2022 bol vôbec najpomalší od vstupu na burzu pred piatimi rokmi, keď inzerenti znížili výdavky v čase rastúcej inflácie a vojny na Ukrajine. Ide o prvú z veľkých technologických firiem, ktorá uvádza štvrťročné príjmy a výsledky poskytujú skorý signál pre ďalšie platformy, ktoré sa spoliehajú na príjmy z reklamy, ako je vlastník Facebooku Meta Platforms,, Google alebo Pinterest. ich výsledky uzrú svetlo sveta budúci týždeň.

V liste investorom Snap uviedol, že inflácia spôsobila, že niektorí inzerenti znížili svoje marketingové rozpočty. „Očakávame, že prevádzkové prostredie bude aj v nasledujúcich mesiacoch náročné,“ uviedla spoločnosť.

Spoločnosť Snap v auguste oznámila, že prepustí 20 % všetkých zamestnancov a ukončí projekty, ako sú hry a lietajúce kamerové drony, s cieľom znížiť náklady z dôvodu zhoršujúcej sa ekonomike. Namiesto toho sa podnik bude snažiť zamerať na rast svojej používateľskej základne, diverzifikáciu príjmov a investície do technológií rozšírenej reality.

Vedenie firmy odhaduje, že príjmy za štvrtý štvrťrok budú v porovnaní s predchádzajúcim rokom rovnaké a schopnosť predpovedať budúce štvrťroky zostáva náročná. Počet denných aktívnych používateľov by však mal stúpnuť na 375 miliónov vo štvrtom kvartáli 2022.

Manažment v snahe využiť prudký pokles akcií v prospech svojich akcionárov oznámila program spätného odkúpenia akcií až do výšky 500 miliónov dolárov.

Akcie Snap


Akcie Snap v priebehu tohto roka stratili až tri štvrtiny svojej trhovej hodnoty a po oznámení výsledkov klesajú v rozšírenom obchodovaní o ďalších -27,06 % na $7,87.

Ďalšie kvartálne výsledky z tejto sezóny:

Luxusnej značky Hermés sa inflácia zatiaľ vôbec nedotýka
Tesla v Q3 22 nedosiahla očakávania v dôsledku rôznych problémov a tak Musk zasahuje
Netflix prekvapil trhy a vracia sa k rastu
Farmaceutický gigant Johnson & Johnson prevýšil očakávania, ale znižuje výhľad
ASML prekonáva všetky očakávania
Mnoho ďalších v krátkych správach a na našich sociálnych sieťach FB; IG a Twitter

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno