Akcie Palantir sa po zverejnení prvého štvrťroku prepadávajú o ďalších 10,8%

Spoločnosť zameraná na analýzu dát zažíva krušné chvíle, keď jej akcie klesli už o 65%.

0
123

Kvartálne výsledky

Spoločnosť Palantir, ktorú založil Peter Thiel, jeden z najrešpektovanejších podnikateľov sveta a spoluzakladateľ fintech firmy Paypal, dnes pred otvorením trhu zverejnila svoje štvrťročné výsledky. Ide o jednu z najsledovanejších udalostí tohto týždňa v investičnej komunite, keďže mnoho investorov vníma Palantir ako rastovú príležitosť a z toho dôvodu sa akcie spoločnosti od svojho debutu vyšplhali o viac ako 350%.

Táto býčia nálada je však minulosťou a od svojej najvyššej hodnoty sa akcie Palantir k včerajšiemu dňu prepadli už o -59%, keď prehnané ocenenia rastových technologických spoločností začínajú opadávať. Kvartálne čísla podniku však aj napriek prekonaniu analytikov z hľadiska tržieb opäť nenadchli Wall Street a v dnešnom pre-market obchodovaní klesajú akcie Palantir o ďalších -10,8% až na cenu $16,44.

Najdôležitejšie čísla

Výnosy: V prvom štvrťroku 2021 Palantir zaznamenal výnosy vo výške $341 mil., čo predstavuje medziročný nárast o +49% a prekonanie analytických predpokladov, ktoré boli na úrovni $332,5 mil. Príjmy z vládnych kontraktov vzrástli o +76%, zatiaľ čo obchodné príjmy o +19%.

Čistý zisk / strata: Čistá strata spoločnosti sa zvýšila z -$54,3 mil. na -$123,5 mil., resp. z -$0,03 na -$0,07. Analytici očakávali zisk $0,04 na akciu.

Cashflow: Operatívny cashflow dosiahol výšku $117 mil., čo je o $404 mil. viac ako v predchádzajúcom roku (-$287 mil.) Upravený voľný cashflow predstavoval $151 mil.

Spoločnosť uviedla, že ukazovateľ RPO vyjadrujúci zostávajúce povinnosti v oblasti plnenia zo strany zákazníkov (resp. ukazovateľ budúceho rastu) sa zvýšil medziročne o +129%.

V druhom kvartáli 2021, manažment očakáva tržby vo výške 360 miliónov dolárov (nárast o +43%) a upravenú operatívnu maržu na úrovni 23%. Vedenie spoločnosti tiež predpokladá, že za celý rok 2021 dosiahne voľný cashflow vo výške zhruba 150 miliónov dolárov. Do roku 2025 by mali tržby firmy rásť ročným tempom presahujúcim 30%.

Akcie Palantir


Pre viac informácií o spoločnosti Palantir, prečítajte si náš článok 3 rastové akcie, ktoré sa prepadli o viac ako 50%.

Ďalšie kvartálne výsledky, ktoré sme pre Vás spracovali:

Odpovedať

Prosím vyplňte váš komentár
Prosím zadajte vaše meno