Akcie Intuitive Surgical na rekordnej úrovni, firma rozdrtila predpoklady a vrátila sa k rýchlemu rastu

Akcie inovatívnej spoločnosti v oblasti zdravotníckych technológií včera vzrástli o 10%, vďaka čomu trhová hodnota firmy prekonala úroveň 100 miliárd dolárov a získala pozitívne ratingy od analytikov.

0
373

Akcie Intuitive Surgical na maxime

Spoločnosť Intuitive Surgical, líder v oblasti robotických chirurgických systémov v utorok po uzavretí trhu zverejnila svoje výsledky za prvý štvrťrok 2021. Investori boli v očakávaní či sa firme podarilo vrátiť k rýchlejšiemu tempu rastu, keďže v poslednom roku sa jej vzostup spomalil v dôsledku pandémie. Tá rušila plánované operácie, čo zas spôsobil nižší dopyt po chirurgických systémoch Da Vinci, ktoré pri operáciách nahradzujú ľudský faktor, zo strany nemocníc.

Jedna z najinovatívnejších spoločností v oblasti zdravotných technológií, ktorá pôsobí v 67 krajinách sveta, vykázala rekordný štvrťrok z hľadiska výnosov i ziskov. Akcelerácia rastu poslala akcie Intuitive Surgical na svoju najvyššiu úroveň v histórií, keď za včera stúpli o +9,90%. Vďaka tomuto nárastu sa spoločnosť pripojila k hŕstke ďalších amerických spoločností poskytujúcich zdravotnú starostlivosť, ktorých trhová hodnota presahuje výšku 100 miliárd dolárov.

Akcie Intuitive Surgical za 1 rok vzrástli o +79,49% a nachádzajú sa na svojej najvyššej úrovni v histórií, pričom atakujú úroveň $900.

xtb

„Sme spokojní s výkonnosťou v tomto štvrťroku,“ uviedol výkonný riaditeľ firmy, Gary Guthart.

Najdôležitejšie čísla

Da Vinci: V prvom štvrťroku 2021 sa procedúry vykonané systémami Da Vinci zvýšili o +16% oproti prvému štvrťroku 2020. Počet dodaných robotov sa medziročne zvýšil o +26% na 298, pričom ich celkový počet v nemocniciach predstavuje k 31. marcu číslo 6142.

Výnosy: Spoločnosť zaznamenala výnosy vo výške $1,29 mld., čo predstavuje medziročný nárast o +18% a jednoznačné prekonanie analytických odhadov, ktoré boli na úrovni $1,11 mld.

Operatívny zisk: Operatívny zisk Intuitive Surgical stúpol oproti rovnakému obdobiu z predchádzajúceho roka o +47% z $283 mil. na $417. 

Čistý zisk: Čistý zisk podniku vzrástol o +36%, zo $313,5 mil. na $426,3 mil. v roku 2021. Čistý zisk na akciu (EPS) vzrástol o +34%, z $2,62 na $3,51, zatiaľ čo analytici očakávali EPS na úrovni iba $2,64.

Optimizmus analytikov

Analytik Adam Mader pracujúci pre jednu z najrešpektovanejších analytických firiem – Piper Sandler zvýšil svoj cenový cieľ pre akcie Intuitive Surgical zo $735 na $840.

„Napriek určitému pretrvávajúcemu vplyvu COVID-19 v tomto štvrťroku firma zaznamenala zdravý dvojciferný rast z hľadiska vykonaných chirurgických procedúr a celkovo lepší štvrťrok ako sa očakávalo, čiastočne poháňaný operatívnym leasingom,“ uviedol Maeder a dodal: „Podnik sa počas pandémie pekne zorientoval a zdá sa, že dlhodobý výhľad je jasný.“

Cenový cieľ spoločnosti Piper Sandler predstavuje 53-násobok očakávaných ziskov spoločnosti Intuitive Surgical v roku 2022.

Ďalšie novinky

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno