Spoločnosť Digital Turbine včera po uzavretí trhu zverejnila svoje kvartálne výsledky, ktorými prekonala očakávania analytikov a investori v after-market obchodovaní poslali akcie vyššie o 17%. Firma zaznamenala obrovský skok v tržbách, ktoré sú na úrovni 88,6 mil. dolárov, čo je o 146% viac ako za rovnaké obdobie v minulom roku a bez problémov taktiež prekonala očakávania Wall Street, ktoré boli na hodnote 75,9 mil. dolárov.

Zisk na akciu sa zvýšil oproti minulému roku viac ako štvornásobne, z $0,05 na $0,21. Príjmy z oblasti „application media“ medziročne vzrástli o 58% na 56,9 mil. dolárov a tržby z „content media“ dosiahli výšku 31,7 mil. dolárov. Manažment spoločnosti sa taktiež podelil o svoj výhľad pre hospodársky rok 2021, v ktorom očakáva, že dosiahne výnosy v rozpätí 298 až 300 mil. dolárov a zisk na akciu $0,67.

Akcie Digital Turbine
Akcie Digital Turbine, Zdroj obrázku: Digital Turbine

Finančný analytik Z. Silver sa ohľadom spoločnosti vyjadril nasledovne: „Aj keď akcie Digital Turbine zažili v roku 2020 obrovský nárast, veríme, že jedinečné a trvalé postavenie spoločnosti v reklamnom ekosystéme mobilných aplikácií a vysoká miera prevádzkovej zostávajú nedocenené.“, pričom odporúča nakupovať akcie podniku, ktorých cenový výhľad určil na hodnotu $77.

Spoločnosť Digital Turbine prepája výrobcov OEM, mobilných operátorov a vydavateľov s inzerentmi reklamy a vývojármi s cieľom objavovania aplikácií a obsahu, získavania používateľov a reakcií, prevádzkovej efektívnosti a príležitosti na speňaženie produktov či služieb. Firma doteraz dodala viac ako 3 miliardy predinštalovaných aplikácií pre desaťtisíce reklamných kampaní a medzi ich zákazníkov patria napr. Samsung, Verizon, AT&T, Xiaomi, Telefonica, Uber, T-Mobile, Asus, Sony, Booking, Twitter a ďalší.


Výsledky za 3. kvartál, poslali akcie Digital Turbine nahor o viac ako 17% v after-market obchodovaní, čím potvrdia skvelý rast v uplynulom roku, v ktorom vzrástli o 891%. V aktuálnom roku sa zvýšili o ďalších cca 23%.

Ďalšie novinky

xtb
xtb
Predchádzajúci článokAnalýza akcie Booking: Oplatí sa kúpiť akcie firmy v roku 2021?
Ďalší článokAkcie Spotify klesli, ale službu využíva už 345 mil. užívateľov
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno