Bumble – vstup na burzu

Akcie Bumble uzavreli svoj prvý deň na burze na úrovni $70,31, čo je o 63% viac ako ich cena pri prvej verejnej ponuke (IPO). Spoločnosť predala viac ako 50 mil. akcií, čo prekonalo prvotné plány, ktoré hovorili o ponuke 34,5 mil. akcií na cene medzi $28 a $30. Získala tak kapitál vo výške 2,15 mld. dolárov a dosiahla trhovú hodnotu na úrovni 8,2 mld. dolárov. Toto IPO sme taktiež zaradili medzi najočakávanejšie IPO v roku 2021 v našom samostatnom článku.

Firma prevádzkuje unikátnu sociálnu sieť, ktorá ponúka zoznamovaciu aplikáciu na štýl Tinderu, avšak prvý krok pri nadviazaní kontaktu v nej musia spraviť ženy. Aplikácia ponúka taktiež režim BFF, ktorý umožňuje ľudom hľadať priateľov. Firma prevádzkuje taktiež známe Badoo a Bumble Bizz, ktorá sa podobá na LinekedIN. Popularitu Bumble zvyšuje najmä fakt, že sa ženy na nej cítia bezpečnejšie práve z dôvodu, že prvý kontakt nadväzujú ony.

Akcie Bumble
Zdroj obrázku: Reuters

Finančné dáta

Sociálne siete Bumble a Badoo aktuálne používa cca 40 mil. používateľov každý mesiac a peniaze generujú prostredníctvom reklamy a prémiového predplatného. Prémiové predplatné dáva používateľom možnosť zobraziť vylepšiť profil a vidieť, kto ich „lajkuje“. Počas posledného kvartálu mala firma 2,4 mil. platiacich zákazníkov, o 300 tisíc viac ako rok predtým. Za prvých 9 mesiacov predchádzajúceho roka, Bumble vyprodukoval tržby vo výške 413 mil. a stratu 28 mil. dolárov podľa dokumentov pri vyplňovaní žiadosti o IPO.

Akcie Bumble


Akcie Bumble sú obchodované na burze Nasdaq a pod skratkou BMBL. Vstup spoločnosti na burzu sprevádzali stálice z Wall Street, banky – Goldman Sachs, Citigroup a Morgan Stanley.

xtb
xtb
Predchádzajúci článokMastercard bude ponúkať platby prostredníctvom kryptomien už v roku 2021
Ďalší článok3 technologické akcie, ktoré menia svet
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno