Akcie Applovin klesli o 18,5% pri svojom debute

Akcie spoločnosti AppLovin ukončili svoj prvý obchodovací deň poklesom o 18,5%, po tom, čo vývojár mobilných aplikácií vyzbieral počas IPO 1,8 miliardy dolárov.

0
326

Vstup na burzu

Spoločnosť AppLovin Corporation je ďalšou z radu technologických firiem, ktorá v poslednom čase vstúpila na akciovú burzu. Debut to však nebol veľmi vydarený. Akcie AppLovin totiž ukončili obchodovanie v poklese o -18,5% na cene $65,20 za akciu, pričom cena pri IPO bola $80 za akciu. Táto cena dáva podniku trhovú hodnotu viac ako 25 miliárd dolárov. Vývojár mobilných aplikácií vyzbieral počas primárnej ponuky akcií 1,8 miliardy dolárov.

Spoločnosť ponúkla na trhu 22,5 milióna akcií a ďalších 2,5 milióna akcií ponúkol jeden z jej najväčších investorov skupina KKR Denali Holdings. Túto ponuku viedli banky Morgan Stanley, JPMorgan Chase, KKR, Bank of America a Citigroup. Akcie spoločnosti Applovin sa obchodujú na burze Nasdaq pod symbolom APP.

Podnikanie Applovin

AppLovin sa zaoberá budovaním softvérovej platformy pre vývojárov mobilných aplikácií. Hlavnými produktmi firmy je platforma AppDiscovery, ktorá rieši automatizáciu, optimalizáciu a správu investícií získavania nových zákazníkov a platforma MAX riešenie, ktoré optimalizuje nákupy reklám v jednotlivých aplikáciách. Ich cieľom je zlepšovať marketing a výnosnosť aplikácií pre smartfóny. Okrem toho podnik prevádzkuje viac ako 200 vlastných mobilných hier, ktorí vyvíja s dvanástimi partnerskými štúdiami z celého sveta.

xtb

Obe strany podnikania sa pritom navzájom dopĺňajú, keďže dáta, ktoré AppLovin získava z toho, ako používatelia hrajú jeho hry, využíva na vylepšovanie riešení pre svojich klientov.

Akcie Applovin
Zdroj obrázku: applovin.com

Medzi najznámejšie hry z produkcie AppLovin patria Save the Girl, Yes That Dress, Fruit Clinic a Nails Done. Aktuálny počet zákazníkov je na čísle 30 miliónov, ktorí hrajú ich hry priemerne 30 až 45 minút denne, pričom cieľovou demografickou skupinou nie sú klasickí „gameri“, ale skôr príležitostní hráči, predovšetkým ženy.

„Naše publikum sa v skutočnosti prikláňa viac k ženám a je to príležitostné hráčske publikum. Jednou z najväčších aplikácií v našom portfóliu je hra s názvom Wordscapes. Je to najväčšia slovná hra na svete v súčasnosti a naši hráči sú dospelí ľudia, ktorí hrajú v autobuse cestou do práce či domov“, uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Adam Foroughi.

V minulom roku zaznamenal AppLovin príjmy vo výške 1,45 miliárd dolárov, čo je nárast o +46% oproti 994,1 miliónom dolárov v roku 2019. Napriek rýchlemu rastu výnosov sa spoločnosť prepadla do straty 125,2 milióna dolárov, čo predstavuje -$0,58 za akciu. V roku 2019 firma vykázala zisk 76,6 milióna dolárov (+$0,36 za akciu). akcie applovin

Ďalšie novinky

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno