Akcie Amplitude včera debutovali na burze rastom o 9,6%

Firma Amplitude, vyvíjajúca softvér na analýzu údajov, ukončila obchodovanie v prvý deň na trhu v pluse na cene $54,8, čo je o 56,6% viac ako bola jej referenčná cena.

0
215

Vstup na burzu

Spoločnosť Amplitude včera vstúpila na akciový trh na cene $50 za akciu, čo je výrazne viac ako bola jej referenčná cena $35 za akciu pred niekoľkými dňami. Softvérová firma ponúkla prostredníctvom priameho výpisu 129,5 milióna akcií, ktoré v prvý deň obchodovania vzrástli o +9,60% na hodnotu $54,80, čo podniku dáva trhovú kapitalizáciu zhruba 7 miliárd dolárov. Akcie Amplitude sa obchodujú na burze Nasdaq pod symbolom AMPL.

Amplitude podobne ako ďalšie firmy, ktoré sa v predošlých mesiacoch rozhodli vstúpiť na verejný trh priamym výpisom, nezískala kapitál vydaním nových akcií za stanovenú cenu. Miesto toho súčasní investori jednoducho začali akcie predávať na základe dopytu. Týmto spôsobom v posledných mesiacoch vstúpilo na akciovú burzu viacero technologických spoločností ako Squarespace, Coinbase, Roblox a predtým Palantir, Asana, Slack či Spotify.

Medzi najväčších investorov spoločnosti patria: Battery Ventures, Benchmark Capital Partners, Institutional Venture Partners a Sequoia Capital.

xtb

Amplitude

Firma sídliaca v San Franciscu bola založená v roku 2012 a svojim zákazníkom poskytuje softvér na analýzu údajov s cieľom získať prehľad o správaní ich klientov v rámci ich digitálnych produktov. V súčasnosti sa môže Amplitude pochváliť 1 200 zákazníkmi vrátane významných firiem ako sú Walmart, Twitter, Dropbox, PayPal, Ford Motor, Burger King či Gap.

Podobne ako mnohé ďalšie technologické podniky aj Amplitude benefitoval z digitálnej transformácie, ktorú podporila pretrvávajúca pandémia. Príjmy spoločnosti za prvých šesť mesiacov tohto roku vzrástli zo 46 miliónov na 72 miliónov dolárov, čo predstavuje nárast o +56,5%, pričom jej čistá strata sa držala stabilne na úrovni 16,5 milióna dolárov. Akcie Amplitude

Akcie Ampltiude v dnešnom pre-market obchodovaní rastú o ďalších +2,1% na $55,95 za akciu.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno