Affirm vydáva platobnú kartu – kúp teraz, zaplať neskôr

0
490

Affirm Holdings

O spoločnosti Affirm Holding sme písali v súvislosti s jej vstupom na burzu spred 2 mesiacov a taktiež sme ju zaradili medzi akcie, do akých sa oplatí investovať. Firma so sídlom v San Franciscu buduje platformu pre digitálny a mobilný obchod a poskytuje pôžičky na splátky online nakupujúcim. Služba založená len v roku 2012 jedným zo zakladateľov PayPalu, Maxom Levchinom sa stala jednou z najznámejších firiem s možnosťou rozloženia splátok za online nákupy.

Postupne sa stáva v USA čoraz populárnejšou a úspešne získava nových používateľov. V decembri Affirm dosiahol 4,5 milóna aktívnych zákazníkov (52%-ný medziročný nárast) a tí iba za uplynulý kvartál nakúpili prostredníctvom platformy produkty v hodnote 2,1 mld. dolárov, čo je až o 55% viac oproti minulému roku.

Affirm čelí na svojom trhu intenzívnej konkurencii zo strany švédskych a austrálskych podnikov Klarna a Afterpay, ktoré zaznamenali posledný rok taktiež obchodný rozkvet, ktorý poháňali väčšie výdavky spotrebiteľov na online nákupy cez pandémiu.

xtb
Akcie Affirm Holdings
Zdroj obrázku

Platobná karta – kúp teraz, zaplať neskôr

Vedenie spoločnosti vo štvrtok oznámilo, že plánuje uviesť na trh svoju prvú platobnú kartu, ktorá umožní zákazníkom platiť za niektoré nákupy na splátky po tom čo služba „kúp teraz, zaplať neskôr“ zažíva veľký boom. Karta by mala byť dostupná v priebehu súčasného roka a spotrebiteľom ponúkne jednoduché bezúročné pôžičky, uviedol zakladateľ Max Levchin a dodal:

„Zatiaľ neexistuje karta, ktorá by zákazníkom dávala možnosť zaplatenia ihneď alebo rozloženia splátok na určité časové obdobie. Mysleli sme si, že by táto kombinácia by bola veľmi silná“.

V súvislosti s uvedením sa ozývajú i kritické hlasy, že tento trend by mohol ľudí lákať, aby míňali omnoho viac ako v súčasnosti.

Akcie Affirm Holdings

Spoločnosť nedávno oznámila taktiež svoje štvrťročné výsledky, ktoré potvrdili pokračujúce rýchle tempo rastu. V poslednom štvrťroku tržby dosiahli rekordnú hodnotu – 204 mil. USD, čo je o 57% viac oproti rovnakému obdobiu v minulom roku. Manažment očakáva podobne rýchly vývoj i v ďalšom roku. Výnosy by mali dosiahnuť výšku 760 až 780 mil. USD (cca + 51% medziročný nárast).


Akcie Affirm Holdings aktuálne zažívajú výrazný prepad. Výpredaj technologických akcií v minulom týždni stiahol akcie spoločnosti o viac ako 40% od svojej najvyššej hodnoty a momentálne sú na úrovni $81.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno