BNPL na Apple Pay

Akcie spoločnosti Affirm vzrástli o 8,2 %, čo bolo spôsobené správou, že produkty spoločnosti budú dostupné pre používateľov Apple Pay v USA už koncom tohto roka. Tento krok umožní zákazníkom platiť neskôr pri nákupoch online alebo v aplikáciách pomocou Apple Pay, čo prinesie väčšiu flexibilitu a pohodlie pri platení.

Táto spolupráca predstavuje významný krok pre Affirm a môže mať významný vplyv na budúci rast spoločnosti. Ako sa bude táto spolupráca ďalej rozvíjať, očakáva sa, že prinesie nové možnosti a výhody pre oboch partnerov aj ich zákazníkov. V budúcnosti môžeme očakávať, že firma bude pokračovať v inováciách a rozširovaní svojich služieb, aby sa udržala na vrchole v segmente „buy now, pay later“ (BNPL) a poskytovala svojim zákazníkom ešte lepšie služby.

Predstavitelia spoločnosti sa pozitívne vyjadrili k spolupráci s firmou Apple, pričom zdôraznili, že poskytne používateľom ďalšie možnosti platby a ponúkne jednoduchosť, pohodlie a bezpečnosť Apple Pay spolu s flexibilitou a transparentnosťou. Manažment sa vyjadril, že sa plánuje podeliť o detaily neskôr. Načrtol však, že nepredpokladá, že táto spolupráca bude mať významný vplyv na príjmy alebo objem hrubého tovaru v účtovnom roku 2025. Avšak očakávania sú stále vysoké. V rámci inovácie spoločnosť nedávno predstavila novú funkciu, ktorá umožňuje platby v dvoch splátkach.

Apple oznámil, že platobné produkty spoločnosti Affirm budú dostupné pre používateľov Apple Pay v USA ešte tento rok, čo otvára brány miliónom nových potenciálnych používateľov. Toto partnerstvo je pre spoločnosť obrovským prínosom, najmä v čase, keď segment BNPL čelí rastúcej konkurencii. Spolupráca s Apple by mohla výrazne posilniť postavenie firmy na trhu a priniesť nové možnosti pre používateľov aj investorov.

Affirm je spoločnosť špecializujúca sa na finančné technológie, ktorá poskytuje služby BNPL a umožňuje spotrebiteľom rozložiť platby na viacero splátok. Spoločnosť koncom minulého roka oznámila spoluprácu s gigantom Walmart. Zákazníci Walmartu už majú k dispozícií funkciu BNPL v samoobslužných pokladniach v 4 500 obchodoch v Spojených štátoch amerických. Zaujímavý je ale fakt, že spoločnosť od roku 2019 iba v jednom kvartáli vykázala čistý zisk. Kumulovaná čistá strata od roku 2019 sa tak vyšplhala na 2,8 miliardy USD.

Affirm prinesie buy now, pay later už čoskoro na Apple Pay: Akcie prudko rastú
Zdroj: Chartr

Akcie Affirm


Akcie firmy za posledných 12 mesiacov stúpli o +90,7 % na 37,75 USD. Trhová kapitalizácia spoločnosti je 11,1 miliardy USD.


Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokBroadcom hlási rekordné tržby a stock-split 10:1, akcie rastú o 14 %
Ďalší článokObavy z konkurenčných AI nástrojov pochované, Adobe si pripisuje 15 %
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno