Vstup na burzu

Sú to v podstate 2 roky od toho čo módny online predajca About You vstúpil so svojou agresívnou stratégiou na slovenský trh a zaplavil reklamný priestor svojou značkou. Kampaň spoločnosti sa doslova nedala prehliadnuť, keď prostredníctvom rôznych médií ju propagovali známe osobnosti a rovnaký postup firma zvolila taktiež pri expandovaní na poľský a český trh. Nakoniec podnik zožal úspech a teší sa u kupujúcich relatívne veľkej popularite. V súčasnosti pôsobí celkovo už v 23 krajinách a pred týždňom manažment predstavil ďalšie smelé plány.

About You vstúpi na akciový trh v Nemecku, pričom z ponuky akcií by chcel získať najmenej 600 miliónov eur. Vedenie spoločnosti sa chystá kótovať akcie na frankfurtskej burze cenných papierov v druhom štvrťroku. Počiatočná verejná ponuka bude zahŕňať predaj nových, ale aj existujúcich akcií. Presný dátum debutu akcií About You zatiaľ nebol stanovený.

Získané prostriedky plánuje firma investovať hlavne do rozšírenia svojich medzinárodných aktivít a zavedenia svojich služieb SaaS. Konkrétnejšie ide o cloudové služby v oblasti technológií, médií, technickej infraštruktúry a distribučných centier, ktoré ponúka iným značkám a maloobchodníkom.

Vo vyhlásení ohľadom plánov firma uviedla, že jej tržby vo finančnom roku končiacom sa vo februári vzrástli o +57% na 1,17 miliardy eur. Ide o výborný rast, avšak manažment priznal, že pandémia podnikanie About You na rozdiel od konkurenčných elektronických obchodov skôr spomalila. To potvrdzuje fakt, že od založenia v roku 2014, podnik zaznamenal priemernú ročnú mieru rastu vo výške viac ako +90%.

influenceri
Propagácia About You prostredníctvom influencerov, zdroj obrázku: REFRESHER

„Dnešné oznámenie predstavuje vzrušujúci krok k uskutočneniu našej vízie stať sa vedúcou globálnou módnou platformou. Od založenia About You pred siedmimi rokmi sme stále silneli a založili sme jednu z najväčších európskych módnych ponúk pre generáciu Y&Z. Ale to je len začiatok,” uviedol jeden zo zakladateľov spoločnosti Tarek Müller.

„Módny elektronický obchod sa v budúcich rokoch stane ešte digitálnejším, mobilnejším, osobnejším a inšpiratívnejším. Máme silnú pozíciu na to, aby sme mohli túto transformáciu viesť. Plánovaný vstup na akciový trh nám pomôže využiť túto jedinečnú príležitosť na základe našich najlepších technologických a softvérových riešení vo svojej triede zameraných na digitalizáciu obchodnej prechádzky offline. “

Spoločnosť About You a jej vstup na burzu tak bude nasledovať svoju európsku konkurenciu na trhu s online módou v podobe spoločností Asos a Zalando, ktoré svoje akcie na burze už ponúkli. Müller tiež upozornil, že európsky trh s módou má hodnotu 400 miliárd eur, z toho tovar za 75 miliárd eur sa predá cez internet. Očakáva sa, že predaj cez internet porastie ročne o desať percent.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Ďalšie zaujímavosti zo sveta investovania

xtb
xtb
Predchádzajúci článokEtsy mieri na generáciu Z kúpou aplikácie Depop za $1,6 miliardy
Ďalší článokMeme akcie: Nová kategória alebo krátkodobý ošiaľ?
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno