Najvýkonnejšia nabíjacia stanica

Spoločnosť ABB dnes uviedla na trh inovatívnu nabíjačku typu „všetko v jednom“ pre elektrické vozidlá (EV), ktorá poskytuje najrýchlejšie nabíjanie na trhu. Nová Terra 360 od ABB je modulárna nabíjačka, ktorá dokáže súčasne nabíjať až štyri vozidlá s dynamickým rozložením energie. To znamená, že vodiči nebudú musieť čakať, kým sa dobije vozidlo pred nimi. Nová nabíjačka má maximálny výkon 360 kW a je schopná úplne nabiť akékoľvek elektrické auto do 15 minút, čo je v porovnaní s konkurenciou veľký posun vpred.

Terra 360 bude k dispozícii v Európe od konca roku 2021 a v USA, Latinskej Amerike a ázijsko-tichomorských oblastiach v roku 2022. Vďaka bohatým skúsenostiam z terénu, ktoré získala divízia ABB v oblasti e-mobility, Terra 360 má k dispozícií veľkú nainštalovanú základňu a ponúka rýchlosť i komfort s jednoduchým používaním.

„Keďže vlády na celom svete preferujú verejnú politiku, ktorá uprednostňuje elektrické vozidlá a nabíjacie siete v boji proti zmene klímy, dopyt po nabíjacej infraštruktúre pre elektromobily, najmä po nabíjacích staniciach, ktoré sú rýchle, pohodlné a ľahko ovládateľné, je vyšší ako kedykoľvek predtým,“ hovorí Frank Muehlon, Prezident divízie e-mobility ABB. „Terra 360 s možnosťami nabíjania, ktoré vyhovujú rôznym potrebám, je kľúčom k splneniu tohto dopytu a urýchlenému prijatiu elektronickej mobility na celom svete.“

„Je to vzrušujúci deň pre spoločnosť ABB, ktorá ako globálny líder v oblasti rýchleho nabíjania elektrických vozidiel zohráva kľúčovú úlohu pri vytváraní nízkouhlíkovej spoločnosti,“ povedal Theodor Swedjemark, hlavný riaditeľ pre komunikáciu a udržateľnosť v spoločnosti ABB. „Vzhľadom na to, že cestná doprava predstavuje takmer pätinu globálnych emisií CO2, je elektronická mobilita rozhodujúca pre dosiahnutie parížskeho klimatického cieľa. Pôjdeme taktiež príkladom tým, že zmeníme celú našu flotilu viac ako 10 000 vozidiel na bezemisné vozidlá.“

Nabíjačky Terra 360 slúžiace potrebám súkromných EV budú dostupné na čerpacích staniciach, v bežných obchodoch a či pri maloobchodných predajniach. Zároveň je možné ich nainštalovať aj do komerčných priestorov organizácie na nabíjanie firemných automobilov, dodávkových a nákladných automobilov.

ABB launches the world’s fastest electric car charger
Zdroj obrázku: abb.com

ABB

Švajčiarsky podnik ABB s viac ako 130 ročnou históriou je jedným z technologických lídrov, ktorý podporuje transformáciu spoločnosti a priemyslu s cieľom dosiahnuť produktívnejšiu a udržateľnejšiu budúcnosť. Venuje sa predovšetkým robotike, automatizácií a elektrifikácií.

Firma je tiež svetovým lídrom v oblasti infraštruktúry elektrických vozidiel a ponúka celú škálu riešení pre nabíjanie a elektrifikáciu elektrických automobilov, elektrických a hybridných autobusov, dodávok, nákladných automobilov, lodí a železníc. ABB vstúpila na trh s e-mobilitou už v roku 2010 a dodnes predala viac ako 460 000 nabíjačiek na EV na viac ako 88 trhoch, viac ako 21 000 rýchlonabíjačiek a 440 000 nabíjačiek striedavého prúdu vrátane tých, ktoré sa predávajú prostredníctvom spoločnosti Chargedot.

Akcie ABB


Akcie ABB v tomto roku svojim nárastom o +20,31% zatiaľ mierne prekonávajú výkon trhového benchmarku – indexu S&P 500, ktorý vzrástol o +16,06%. Aktuálne sa akcie firmy obchodujú za 12,6 násobok ročného zisku na akciu (P/E) a 33,8 násobok ročného voľného cashflowu na akciu (P/FCF). Trhová kapitalizácia spoločnosti je na úrovni 67,7 miliardy dolárov a jej ročný dividendový výnos je 2,60%.

V súčasnosti akcie ABB pokrýva 26 analytikov, ktorí majú ohľadom firmy pomerne neutrálny názor prevažne s hodnotením HOLD. Priemerný cenový cieľ týchto analytikov sa nachádza na úrovni CHF34,83 na akciu, čo je o +9,98% viac ako je dnešná cena akcií.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
xtb
ZDROJABB
Predchádzajúci článokAkcie Amplitude včera debutovali na burze rastom o 9,6%
Ďalší článokFarmaceutický gigant Merck kupuje Acceleron Phrama za 10 miliárd eur
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno