200% rast za 1 deň? Akcie Grindr debutovali na burze

Po rekordných rokoch 2020 a 2021 z hľadiska počtu IPO v roku 2022 tak trochu vyschol prameň a na burzu vstupuje len veľmi málo spoločností. Jednou z nich je Grindr, ktorý môže byť so svojim vstupom na burzu maximálne spokojný.

0
88

Vstup na burzu

Grindr, zoznamovacia aplikácia, ktorá sa špecializuje na komunitu LGBTQ+ v piatok vstúpila na burzu prostredníctvom SPAC, zlúčením s Tiga Acquisition. Pri svojom debute zaznamenala značný úspech, keď jej akcie uzatvorili obchodovanie vyššie o +213,84 % na cene $36,50. Spoločnosť sa obchoduje po skratkou GRND na burze v New Yorku a získala trhovú kapitalizáciu 2,1 miliardy USD.

K nárastu došlo po tom, čo sa približne 98 % investorov rozhodlo odkúpiť svoj podiel, keď hlasovali za schválenie dohody, čo znamená, že v obehu zostalo menej ako 500 000 akcií. Oveľa menšie množstvo akcií, ktoré sú k dispozícii na obchodovanie, môže viesť k veľkým výkyvom cien akcií, čo je pre bývalé SPAC bežné. Pri búrlivom debute aplikácie bolo zastavenie s akciami zastavené najmenej 17 krát pre vysokú volatilitu, keďže takmer 2,7 milióna akcií zmenilo majiteľa.

Grindr

Spoločnosť Grindr bola založená v roku 2009 a dnes je z nej najväčšia sociálna sieť so zameraním na LGBTQ+ komunitu. Podľa dostupných údajov má aplikácia aktuálne 11 miliónov používateľov, z toho 723 tisíc platiacich. 80 % používateľov tvoria ľudia do 35 rokov. V roku 2021 sa tržby podniku zvýšili o 30 % na 147 miliónov dolárov. Služba je dostupná v 190 krajinách sveta.

xtb

Ďalšie novinky zo sveta financovania

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno